טיהור מים

הצורך בטיהור מים מחומרים מזיקים

אם אתם מאמינים שהמים שמגיעים אליכם הביתה/למעבדה נקיים וטהורים, כדאי שתדעו כי המציאות שונה. הן בשל מקורם והן עקב טיפולים שהם עוברים בדרך לברז, מי השתייה, המכונים לעיתים מי רשת או מי ברז, מכילים חומרים כימיים שונים שבכמויות גבוהות עלולים להזיק לבריאותנו. לכן, על מנת להבטיח את טיב ואיכות מי הברז במעבדה/בבית מומלץ לרכוש מערכות טיהור מים כפי שמציעה חברת זליון בע"מ.

 

מקורות מים ומרכיביהם השונים

מים הם מקור החיים בכדור הארץ בהיותם חיוניים לקיומם של מרבית האורגניזמים מעולם החי והצומח כאחד. בני האדם משתמשים במים לקשת רחבה של צרכים פרטיים, ציבוריים, עסקיים וחקלאיים, וזאת על ידי שינועם ממקורם הטבעי שיכול להיות מי תהום, מים עיליים או מי ים מותפלים. איכותם של המים משתנה בהתאם למאפייני האזור ממנו הם נלקחו וכמות המזהמים הקיימים בהם. בין היתר, ניתן למצוא במים את המרכיבים הבאים:

כלוריד- יון שלילי הנוצר במהלך התמוססותם של מלחים במים שמקורם ממי תהום, אליהם חדרו מינרלים של סלעים או מי ים. כמו כן, כלוריד מוסף למים למטרות חיטוי ומניעת התפתחות חיידקים. יחד עם זאת, ריכוז גבוה של כלוריד יכול להיות רעיל ומעבר לכך הוא משפיע על טעמם של המים.

מתכות כבדות - מרבית המקור של מתכות כבדות במים הינו מי תהום שזוהמו ממפעלים. מתכות אלו יכולות להיות כספית, עופרת, כרום או ניקל ובכמויות גבוהות מהמותר הן מסוכנות לבריאות. מאידך, ישנן מתכות שבמינון נמוך לא מזיקות ואף חיוניות לאדם כמו אבץ, ברזל, נחושת ומנגן.

פלואוריד - יון שלילי הקיים באופן טבעי באדמה וממנה ממשיך למי התהום. בכמויות נמוכות הוא נחשב כמסייע בחיזוק השיניים, ואולם במינונים גבוהים הוא גורם לתופעה הפוכה המחלישה עצמות וגורמת למחלות שונות.

סידן ומגנזיום - היונים שלהם קיימים במים באופן טבעי והימצאותם בכמויות גבוהות גורמת למים קשים ולאבנית. מנגד, בכמויות קטנות מינרלים אלו חיוניים לבריאות האדם, למשל לעצמות הגוף.

 

הזמנת מטהרי מים

להזמנת מטהרי מים, לקבלת עוד מידע וייעוץ מקצועי בנושא מזהמי מים והדרכים המתאימות לטיהורם, עם חברת זליון בע"מ - טכנולוגיות טיפול במים, בטלפון 03-9218403.